Ağız ve Diş Sağlığı

ORTODONTİK TEDAVİ

Diş ve/veya çene kemiği pozisyonlarındaki bozuklukların düzeltilmesi için ağız içi ve ağız dışı aparey uygulamalarıyla yapılan tedavilerdir.

PEDODONTİ (ÇOCUK DİŞHEKİMLİĞİ)

Çocuk süt dişlerinin tüm tedavilerini içeren çalışmaları kapsar ; flor uygulamaları, vernik uygulamaları, fissür örtücü uygulamaları, süt dişi dolguları, süt dişi kanal tedavileri ve yer tutucu uygulamaları bu tedavilere birer örnektir. Ağız ve diş sağlığınız için en az 6 ayda bir diş muayenesi yaptırınız.

ÖZEL KARAMAN TIP MERKEZİ AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI KLİNİĞİ BİLİNÇLİ HASTA REHBERİ AĞIZ BAKIMI

Diş, diş çevresi dokular ve dil bakımını içerir. Kişisel olarak; diş fırçası ve diş macunu kullanımının yanı sıra diş ipi ve ağız çalkalama sularının özenli ve düzenli kullanımı ağız bakımı için yeterlidir. Günde en az iki defa olmak üzere yaklaşık 2 dakika süre ile sabah kahvaltı sonrası ve akşam yatmadan önce dişler fırçalanmalıdır. Diş ipi ve ağız çalkalama sularının kullanımı mutlaka dişler fırçalandıktan sonra yapılmalıdır.

DİŞ BEYAZLATMA TEDAVİSİ

İnsanlar tarafından diş renginin doğuştan yada zamanla sararması veya grileşmesi olarak tarif edilen renk bozukluklarının giderilmesinde uygulanan bir tedavi yöntemidir.Evde ve klinikte olmak üzere iki çeşit uygulaması vardır.

IŞINLI ESTETİK DOLGU TEDAVİSİ

Diş çürüklerinin tedavisinde kullanılan ve diş renginde yapılan estetik bir dolgu türüdür.Aynı zamanda aralıklı yerleşmiş dişlerinaçıklıklarının kapatılmasında da alternatif bir yöntem olarak uygulanan tedavi şeklidir.

KANAL TEDAVİSİ

Diş içerisindeki pulpa dokusunun çeşitli nedenlerle hasar görmesi ile çok farklı sorunlar ortaya çıkar. Şiddetli diş ağrıları, diş iltihapları ve özellikle gece oluşan diş ağrıları bunlara birer örnektir. Diş içerisinde bu tür sorunlara neden olan ve özelliğini yitirmiş sinir dokusunun (pulpa) lokal anestezi altında diş içerisinden uzaklaştırılmasıve diş kanallarının özel maddeler ile tekrar doldurulması işlemine genel olarak kanal tedavisi denilir.

GÖMÜLÜ DİŞ VE 20 YAŞ DİŞİ ÇEKİMLERİNİN TEDAVİSİ

Genellikle çene darlığı sebebi ile ağız içerisinde süremeyen dişlerin lokal anestezi altında ağrısız olarak alınması işlemidir.

İMPLANT TEDAVİSİ

Tüm veya kısmi diş eksikliklerinde sabit ve hareketli protez uygulamalarına alternatif olarak çene kemiği içerisine lokal anestezi ile ağrısız olarak yerleştirilen titanyum esaslı yapay diş kökleridir. Doğal diş konforunu en iyi olarak hissettiren bir uygulamadır.

METAL VE ZİRKONYUM DESTEKLİ SABİT PROTEZ (PORSELEN) DİŞ TEDAVİSİ

Diş kayıplarını önlemek ve aşırı madde kaybına uğramış dişlerin fonksiyon ve estetiğini sağlamak için uygulanan bir yöntemdir. Diş hekiminin ağız içi muayenesinden sonra uygun gördüğü dişlerden destek alarak yaptığı sabit protez türüdür.

PARSİYEL VE TOTAL PROTEZ TEDAVİSİ

Tüm veya kısmi diş eksikliklerinde, sabit protez uygulamalarının yapılamadığı durumlarda tercih edilen, ağız içerisine takılıp çıkartılabilen hareketli protezlerin yapıldığı tedavi şeklidir

photo-1538342708358-5281737fe5ff.jpeg

Ağız ve Diş Sağlığı Doktorumuz

orhan_kaynar.jpg
Orhan KAYNAR
Ağız ve Diş Sağlığı

Ağız ve Diş Sağlığı Bölümümüzden randevu alabilirsiniz.

Randevu almak istediğiniz tarihi belirleyin sizi en kısa sürede arayıp randevunuz oluşturulacaktır.

Copyright © 2019 All Rights Reserved. Created by Mustafa ERDOĞAN